Jesus Is My Rock! Hoppet finns i Kristus

’Du ska gå genom eld och vatten’.

VIDEO:
Om du går igenom en storm just nu – ekonomisk press, hjärtesorg, ensamhet, depression eller bara känner för att ge upp – är den här videon för dig. Detta är din påminnelse om att Gud inte har glömt dig och att allt kommer att bli bra. Ibland slår livet hårt och det är lätt att känna att det inte finns någon utväg. Men även i din mörkaste dal går Gud bredvid dig. Han ser varje tår, varje tyst bön, varje sömnlös natt. Han jobbar bakom kulisserna för ditt bästa även när det inte känns så.

I detta hjärtvärmande och kraftfulla budskap dyker vi ner i Guds löften, hämtar styrka från hans ord och kommer ihåg att samma Gud som skiljde hav och stängde lejonens mun fortfarande är densamma idag. Låt den här videon vara din livlina av hopp.

Maria: -Ja nog kan livet vara mer än tufft, det vet jag och skriver mycket om det eftersom jag befunnit mig i elden i många många år och är ganska luttrad nu. Det är mer än tufft, ’men vi kör en runda till´. säger Gud till mig ganska ofta’. Att lära sig……….

OBS! BILDERBERGMÖTE I JUNI:

https://nyadagbladet.se/inrikes/uppgifter-bilderbergmotet-halls-i-sverige

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.